iknow- wiedza i zabawa

blog1

Ostatnio spędziłam dość sporo czasu na poszukiwaniu fajnej gry planszowej dla całej rodziny. Tradycją w naszym domu rodzinnym jest gra w planszówki w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Chcąc nieco wzbogacić naszą kolekcję gier wybrałam iknow. Już znudziły nam się nieco gry takie jak Monopoly, Kolejka PRL czy Scrabble.

Jeśli chodzi o wybraną grę iknow- dostępna na rynku jest zarówno biała wersja podstawowa jak i 2 dodatki, które można traktować jak oddzielne gry. Ja zdecydowałam się na „trendy i styl życia” oraz „w Europie”.

Pytania do gry są dość trudne ale mamy możliwość podpowiedzi. Dzięki nim gra staje się ciekawsza. Lubię w grach to, że trzeba czasem ruszyć głową a nie tylko beznamiętnie poruszać pionkiem. Co ciekawe- punkty zdobywa się zarówno za poprawną odpowiedź jak i trafne typowanie, jak poradzą sobie z pytaniami pozostali gracze.

bl2

 

Plansza do gry jest czytelna i estetycznie wykonana. W każdym z pudełek- dodatków znajdziemy:

  • 200 pytań
  • planszę
  • 4 pionki Iknow
  • 4 Pionki Ibet
  • 40 żetonów

11db0572-fcc4-4884-8316-1e1f9af99e8f_i-iknow

 

źródło zdjęcia

 

Gra świetna dla nastolatków i dorosłych (pomaga przyswajać wiedzę), wg mnie dla młodszych dzieci może być zbyt trudna. Producent poleca ją dla osób w wieku +15.  Plusem jest także przystępna cena- podstawa 111,99zł i dodatki w cenie 50,99zł (Empik). Dostępne są także prócz wybranych przeze mnie, dwa inne dodatki: innowacje oraz niezwykła planeta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>